عملکرد تک هسته‌ای پردازنده‌ی اسنپدراگون 820 به پردازنده‌ی A9 اپل نزدیک شد !

عملکرد تک هسته‌ای پردازنده‌ی اسنپدراگون 820 به پردازنده‌ی A9 اپل نزدیک شد !

تا به امروز بیشترین امتیاز عملکرد تک هسته‌ای برای پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ را از سوی گوشی می ۵ شیائومی با امتیاز ۲۱۶۲ شاهد بودیم که با امتیاز ۲۵۰۰کسب شده توسط پردازنده‌ی A9 اپل اختلاف زیادی داشت اما امتیاز جدید ثبت شده‌ نشان از کمتر شدن اختلاف عملکرد بین پردازنده‌ی اپل و کوالکام دارد.

اپل که در نسخه قبلی آیفون از پردازنده A8  استفاده کرده بود ، دارای سرعت چشم گیری بود اما با معرفی آیفون جدید شاهد معرفی پردازنده A9  بودیم .از نظر فنی شاید مهم‌ترین ویژگی آیفون 6s پردازنده جدیدش یعنی A9 باشد ، قدرت پردازنده A9  بیست درصد از پردازنده قبلی بیشتراست و میزان مصرف باطری 35 درصد کاهش یافته است .

 پردازنده A9 در مقایسه با پردازده قبلی خود 57 درصد بهبود داشته است و دارای عملکرد بهتری می باشد . امتیاز مربوط به حالت چند هسته ای A9  ، 4423  می باشد که در مقایسه با پردازنده A8  تقریبا 54 درصد بهتر شده است و این نشان از قدرت این پردازنده است . پردازنده A9 اپل از معماری 14 نانومتری FinFET استفاده می‌کند و در کنار آن دو گیگابایت حافظه رم از نوع LPDDR4 را هم مورد توجه قرار داده است .

پردازنده A9 apple

دیروز، فاش کننده‌ای نام آشنا اطلاعاتی جدید در مورد عملکرد تک هسته‌ای پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ منتشر کرد که نشان از کسب امتیاز ۲۳۰۰ توسط این پردازنده در تست بنچمارک Geekbench دارد. به نظر می‌رسد این امتیاز توسط گوشی می ۵ شیائومی به ثبت رسیده است.

به هر حال آن طور که از شواهد پیدا است سال آينده، سال رقابت بین پردازنده‌های اسنپدراگون ۸۲۰ و اکسینوس ۸۸۹۰ در دنیای گوشی‌های اندرویدی خواهد بود. به تازگی پردازنده‌ی اکسینوس سامسونگ توانسته امتیاز بالای صد هزار را در تست بنچمارک آنتوتو کسب کند و حالا اسنپدراگون ۸۲۰ نیز توانسته در Geekbench خودنمایی کند و به نظر می‌رسد سال آینده شاهد رقابتی تمام عیار بین پردازنده‌ها خواهیم بود.

 

ویژه ها